Cephe KaplamalarıBİR ÜST SAYFAYA DÖN

Alüminyum Kompozit

Estetik, uzun ömürlü,  çağdaş bir yapı malzemesi olan alüminyum kompozit paneller mukavim yapısı sayesinde diğer yapı malzemelerine oranla daha geniş açıklıkları dalgalanma yapaksızın geçebilen çevreci bir cephe kaplama malzemesidir.   Düşük maliyetle yüksek verim avantajı sağlayan alüminyum kompozit paneller farklı renk ve desenlerde B2, B1 ve A2 yangın sınıflarında üretilmektedir.


Bakır 

Bakır, uzun ömürlü ve doğal yüzeyli bir malzeme olup, zaman içinde renk değiştiren yüzeyi nedeni ile "yaşayan" bina cepheleri isteyen mimarlar tarafından tercih edilmektedir.  Bununla birlikte bina üzerinde renk değiştirmesi istenmeyen projelerde,  malzemeler patine olarak sipariş edilebilmektedir. Bu, bakırın doğal yaşamda dönüşeceği son aşama olan yeşil patina görüntüsünün özel yaşlandırma ünitelerinde fabrika ortamında sağlanması ile mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra farklı bakır efektleri bulunduğu gibi altın sarısı rengini veren ve alaşımında bakır ve alüminyum bulunan bakır kaplamalarda mevcuttur.   


Çinko 

Çok esnek ve aynı zamanda çok dayanıklı olan çinko kaplamalar en zor tasarımları bile gerçekleştirmeyi mümkün kılan, herhangi bir çatlama olmaksızın 180º bükülebilen, kıvrılabilen, gerektiğinde birbirine lehimlenebilen bir cephe kaplamasıdır. 

Görünmeyen birleşim noktaları ve katmanlı geometrisi ile çinko levhalar cephe sistemleri içerisinde özel bir kullanıma sahiptir. %99,995 saflıktadır ve Avrupa normu olan EN 988’i tamamlayacak şekilde fiziksel ve mekanik özellikleri arttırmak amacıyla titanyum ve bakır ile çinko alaşımı edilmektedir.

 

 

Kompakt Laminat

Farklı renk ve desen alternatifleri ile binaya şık bir dokunuş getiren kompakt laminat kaplamalar dış hava koşullarına, UV ışınlarına ve darbelere olan mukavemeti ile tercih edilmektedir.  Bu sistem ile uzun ömürlü, nefes alan, estetik cepheler yapmak mümkündür. 


Taş 

İşveren isteğine bağlı olarak cephenin tamamının bir paket olarak değerlendirildiği projelerde farklı taş kaplamalar Pimeks Group kapsamında uygulanmaktadır. 

 

 

REFERANS PROJELER
     
e-Bülten:   KURUMSAL
HİZMETLER
İNSAN KAYNAKLARI
BİTEN PROJELER
BÜYÜK PROJELER
BUTİK PROJELERMERKEZ OFİS & TECHNOLOGY CENTER

İncek Bulvarı (1821 Cd) No: 98 06805 İncek ANKARA / TÜRKİYE

Tel: +90 312 441 70 42  e-mail: ankara@pimeks.com

İSTANBUL OFİS

İDTM Blokları A1 Blok Kat:2 No:154 34149 Yeşilköy İSTANBUL / TÜRKİYE

Tel: +90 212 465 30 82  e-mail: istanbul@pimeks.com

FABRİKA & TECHNOLOGY CENTER

Çubuk Yolu 8. km. Büğdüz Mevkii 06760  Esenboğa ANKARA / TÜRKİYE

Tel: +90 312 827 15 90  e-mail: pimeks@pimeks.com
    PİMEKS GROUP® ©2014